Symantec Çözümleri

Symantec Çözümlerimiz

image

Symantec, internet güvenlik teknolojileri alanında dünya lideri bir kuruluştur. Bireysel kullanıcılardan Servis sağlayıcılara kadar geniş bir kullanıcı kitlesine içerik ve ağ güvenliği yazılım ve uygulama çözümleri sağlar. Symantec, istemci, gateway ve sunucu güvenliği çözümleri için antivirüs koruması, firewall ve VPN yönetimleri, saldırı tespit sistemleri ( IDS ), internet ve e-posta içerik kontrolü ve filtreleme çözümleri konularında lider firma konumundadır.

Teknoloji
Bilgi sistemlerine ulaşan tehditler heryeden gelebilmekte ve gün geçtikçe sayıları ve karmaşıklık dereceleri artmaktadır. Kurumsal müşteriler ağ parametrelerini daha zorlaştırmanın yeterli olmadığını bilmektedirler. Symantec ağ yapısındaki tüm uçlara en iyi çözümleri sağlar. Dış dünya ile iç ağ arasındaki geçişlerden ağların vazgeçilmez yapısı olarak görev gören sunuculardan kullanıcıların bilgisayar, notebook ve pocketpc ürünlerine kadar geniş bir alanda Symantec çözümleri ile üst düzey güvenliğinizi temin edecektir.
Entegre güvenlik çözümleri birleşik bir sistemmiş gibi bir arada çalışmak için dizayn edilmişlerdir. Bu yapı genel toplamda daha iyi bir koruma, daha hızlı bir yanıtlama ve daha etkin bir yönetim olanağı sağlar. Symantec SGS (Symantec Gateway Security ) ürünleri ile tek bir box ile VPN, firewall, IDS, İçerik filtreleme, Antivirüs sistemine sahip olabilirsiniz. SGS ürünleri kendi işletim sistemleri ve donanımına sahip oldukları için ek bir işletim sisteminin yaratacağı açıklar ve sorunlardan arındırılmış kapalı sistemlerdir. Böylece sistemlerinizin güvenliğini hem daha üst seviyelere çıkarabilir hemde ayrı çözümleri tek bir yönetim paneli kullanarak yönetmekle işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Windows ortamları için geliştirilen Symantec çözümlerinin birbirleriyle olan entegrsayonu kurumlara benzersiz faydalar sağlıyor:
* Yazılım ve Çevrimiçi Hizmetler: Backup Exec, Symantec Koruma Ağı (Symantec Protection Network) aracılığıyla kullanıcıların erişimine sunulan Symantec Online Storage (Symantec Çevrimiçi Deposu)ile kurumların, harici depolar ve felaket kurtarımı konusunda sarf ettikleri maliyetleri minimuma indirgiyor.
* Güvenlik ve Veri Koruması: Backup Exec ve Backup Exec System Recovery'nin Symantec'in ThreatCon global güvenlik uyarı sistemi ile olan entegrastonu, yedekleme işleminin –oldukça yüksek güvenlik tehditleri düzeyinde - otomatik olarak başlamasına imkan veriyor.
* Yedekleme ve Arşivleme: Backup Exec ve NetBackup'ın Symantec Enterprise Vault ile olan entegrasyonu ise daha etkin bir yedeklemeye olanak sağladığı gibi, kritik arşivler için ise granüler kurtarma teknolojisinden yararlanma imkanı sunuyor.
* Uç Nokta Yönetimi, Güvenlik ve Veri Koruması: Symantec Uç Nokta Koruması ve Backup Exec System Recovery'nin Altiris Client Management platformu(Altiris İstemci Yönetimi) ile olan entegrasyonu, sistem yöneticilerine, yedekleme ve kurtarma işlemleri ile uç nokta güvenliği operasyonlarını tek bir Altiris yönetim konsülünden yönetme ve izleme imkanı verdiği gibi organizasyonların, Window tabanlı diz üstü bilgisayarları, masa üstlerini ve sunucuları çok daha düşük maliyetle konfigüre etmelerini, korumalarını ve kontrol etmelerini sağlıyor.
* Yedekleme ve Kurtarma: Backup Exec ve Backup Exec System Recovery, 2008 Windows sunucuları ve diğer kritik platformlar için çok daha etkin bir felaket kurtarımı sağlamak amacıyla birbiriyle uyum içinde faaliyet gösteriyor.
Windows ortamları için geliştirilen Symantec çözümleri, kurumların bu çözümlere kolayca ulaşmaları, kullanmaları ve yönetmeleri amacıyla, destek hizmetleri, distribütörler ve Symantec'in tecrübeli iş ortakları vasıtasıyla kullanıcıların erişimine sunuluyor.
Symantec çözümlerine ilişkin detaylar için resmi sitesini ziyaret edebilir yada bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kısaca Çevik Yazılım

1993 Yılında kurulan firmamız, Dünyada ve Türkiye' de son 15 yılda bilgisayar teknolojilerinde meydana gelen her türlü gelişmeyi yakından takip etmiş, hizmet verdiği her alanda en üst düzey bilgi ve birikime sahip personel yapısı ile çalışmış, en uygun hizmet - en uygun maliyet prensibini göz önünde bulundurmaktadır.

Eklenen Duyurular

Bize Ulaşın

Suadiye Mah..
Küçükağa Sok. No: 1
Kat: 1 Daire: 7
Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 (216) 373 93 33
Email: info@cevikyazilim.com